Twoja historia

Twoja historia Każdy z nas ma swoją własną historię i przy okazji cały czas ją tworzy - to ona czyni każdego człowieka jednostką unikalną, jedyną w swoim rodzaju. Być może zdarzyło się tak, iż nigdy nie spojrzałeś na siebie, jak na kogoś, kto ma naprawdę piękną, czasami burzliwą, lecz fantastyczną historię. Dobrze byłoby to jednak zrobić i istnieje wiele powodów, żeby tak się stało. Należy też wziąć sobie do serca coś ważnego.

Przede wszystkim ważne jest, żebyś to Ty tworzył swoją własną historię, a nie kto inny pisał ją za Ciebie. W tym celu należy wziąć pełną odpowiedzialność za siebie i za własne życie. Kiedy to robisz, piszesz własny scenariusz. Także przejmij ster i bądź twórcą własnego losu. Jeśli tak się stanie, to może dojść do tego, że:

Twoja historia może stać się inspiracją dla innych ludzi

Często tak się dzieje w przypadku ludzi, którzy osiągnęli sukces. Ich droga do życiowych osiągnięć zazwyczaj nie była łatwa i usiana samymi przyjemnymi zdarzeniami. Było na niej mnóstwo porażek, rozczarowań i frustracji jednak siła woli, pasja, wiara i determinacja sprawiły, iż sukces stał się rzeczywistością. Ty też masz albo możesz mieć wspaniałą historię do opowiedzenia.

Wyobraźmy sobie taki przykład - zaznaczyć należy, żebyś nie traktował tego zbyt osobiście, to tylko przykład. Wpadłeś w długi, sytuacja nie wyglądała różowo i każdy dzień był w zasadzie męczarnią. Nie mogłeś też wiązać przysłowiowego końca z końcem, niemniej postanowiłeś coś z tym zrobić. Doszedłeś do wniosku, że masz dość tego i pragniesz lepszego stylu życia dla siebie i bliskich. Wyznaczyłeś więc sobie ten cel i zacząłeś go realizować krok po kroku, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Minął rok, dwa i nagle spojrzałeś na swoje życie, mówiąc: "wow, zrobiłem to!!! Poświęciłem wiele czasu i dałem z siebie wszystko i mam to, czego pragnąłem!"

Po drodze - czego sam doświadczyłeś - nie było lekko. Pojawiła się cała masa wyzwań, problemy, zdarzało się, że i zostawałeś sam na placu boju, a wiele osób w Ciebie też wątpiło, jednak Ty systematycznie i uparcie brnąłeś naprzód. Wiara i determinacja pchały Cię do przodu, ponieważ pragnienie osiągnięcia celu było ponad wszystkim. Tak właśnie zaczęła powstawać Twoja historia. Sam postanowiłeś ją stworzyć i napisać. Zdobyłeś po drodze masę wiedzy i doświadczenia dzięki wielu osiągniętym sukcesom, jak i porażkom, ponieważ również kilka razy zdarzyło Ci się upaść - jednak wstałeś po to, aby historia, którą tworzysz, skończyła się w bardziej optymistyczny sposób. Dzięki takiej właśnie postawie zostałeś inspiracją dla innych ludzi. Przykładem, który pokazuje, że wiele można osiągnąć. Dzięki temu dajesz coś wartościowego innym – wiarę, że mogą zrobić również to samo.

Widzisz, masz dzięki temu własną unikalną historię. Podjąłeś się wyzwania i zrobiłeś to. Możesz być dumny z tego i chodzi tutaj o zdrową dumę oraz o odpowiednie poczucie własnej wartości, a nie o bufonadę i przechwałki. Warto więc malować własny świat i rzeczywistość, bo to oznaka największej odpowiedzialności.

Nie pozwól, żeby Twoja historia była pisana przez kogoś innego

Smutniejszy widok to widok człowieka bez historii. Takiego, który nie decyduje o własnym życiu i zrzuca odpowiedzialność na kogoś innego. Takim człowiekiem w zasadzie miota życie.

Nie należy się oszukiwać. Ludzie lubią inspiracje, lubią być czymś zainspirowani i dlatego chętnie podążą za kimś, kto przeszedł już przez to, przez co oni przechodzą. Kogoś, z kim będą mogli się utożsamić. Każdy z nas, kto zaczął własną drogę ku temu, co pragnie osiągnąć, został czymś lub kimś zainspirowany. Taka jest prawda.

Człowiek bez własnej historii nie zainspiruje nikogo, albowiem po prostu nie będzie miał czym. Jego księga będzie miała tylko puste strony. Nie będzie tam nawet pierwszego rozdziału pt. „Zacząłem”. Tę księgę weźmie los oraz inni ludzie i będą tam pisać, co im się żywnie podoba, a człowiek bez historii przyklaśnie, bo nie musi się męczyć, pisząc własną.

Spraw, aby Twoja historia była rzeczywiście Twoją własną. Każdy ma inny powód, żeby coś robić, dlatego każda historia będzie inna. Unikalna, niepowtarzalna, wyjątkowa, inspirująca i co najważniejsze, własna. Twój sukces tylko to potwierdzi. I wtedy ktoś, kto Cię wysłucha, stwierdzi: "urzekła mnie Twoja historia".Podobne:
Determinanty indywidualnego zachowania pracownika na przykładzie Andrei Sachs z "Diabeł ubiera się u Prady"

Determinanty indywidualnego zachowania pracownikaCzłowiek, jako istota złożona, niewątpliwie codziennie wchodzi w interakcje z jej bliższym i

Mowa niewerbalna więcej o Tobie powie niż rozmowa

Mowa niewerbalnaPragniesz wzbudzać w innych ludziach podziw, chcesz żeby garneli się do Ciebie, chcesz być wyzwaniem dla płci przeciwnej

Sprzedać samochód do skupu aut, czy poprzez komis?

Samochody w skupie aut używanychJak opłacalnie sprzedać samochód? Sprzedaż samochodu zawsze jest dużym przeżyciem i czymś do czego każdy p