Rola kultury

KulturaKultura w życiu każdego z nas odgrywa inną rolę, ale nie da się zaprzeczyć faktowi, że jest naprawdę ważna. Dziś to pojęcie pojmowane jest zwłaszcza jako sztuka, czyli słowo pisane czy mówione, ale również jako muzyka, film czy plastyka. Kultura rozumiana w ten sposób jest sposobem na poznanie otaczającego nas świata. Rola kultury w życiu społecznym jest bardzo istotna.

Odgrywa ona ważną rolę nie tylko na pojedynczej jednostki, ale i dla całego społeczeństwa. Ma ona zadanie do odegrania w kształtowaniu tożsamości narodowej i patriotyzmu. Uczy zachowań społecznych, przeciwdziała również negatywnym zjawiskom, takim jak na przykład, powszechny dziś niestety, zanik wartości czy utrata szacunku do tego, co powinno być priorytetem.

http://www.chwileporuszone.pl/

Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa, jest spoiwem, które łączy ludzi w krąg wspólnoty. Jeśli już mowa o wspólnocie to trzeba w tym miejscu wspomnieć o Unii Europejskiej, która otwarcie pochwala wszelkie inicjatywy kulturalne, co nagradza dofinansowaniami.Podobne:
Motyw ogrodu w literaturze i sztuce

Ogród w literaturze i sztuceNatura otaczająca człowieka jest nieodłączną częścią jego życia. Przyroda istnieje w nim jako element bytu ludzkiego

Wpływ stylu kierowania na pracę zespołu

Wpływ stylu kierowania na pracę zespołuWiedza psychologiczna przydatna jest w wielu dziedzinach naszego życia, w tym w zarządzaniu organizacją.

To wcale nie jest idealna przyjaźń, czyli o pułapce friendzone

FriendzoneO tym, że ktoś wpadł we friendzone słyszymy coraz częściej. Co to właściwie jest? Czy to coś niebezpicznego, przed czym powinniśmy s