Mowa niewerbalna więcej o Tobie powie niż rozmowa

Mowa niewerbalnaPragniesz wzbudzać w innych ludziach podziw, chcesz żeby garneli się do Ciebie, chcesz być wyzwaniem dla płci przeciwnej? Może jednak wolisz zachować neutralność? Przeciwnie pragniesz wybić kogoś z rytmu wypowiedzi, zmienić jego poczucie komfortu? Ten artykuł pomoże Ci odkryć sposób na wszystkie wymienione potrzeby, z gwarancją satysfakcji z podjętego działania.

Udowodniono naukowo, że gesty, mimika, sposób chodzenia, sposób siedzenia, intonacja głosu, dłonie w danym miejscu, dłonie ułożone odpowiednio, uścisk dłoni - są tak zwaną mową niewerbalną, która przekazuje drugiej osobie masę komunikatów na Twój temat. 80 procent bodźców z otoczenia człowiek odbiera z pomocą wzroku - oznacza to, że Ty jesteś postrzegany głównie przez pryzmat tego jak wyglądasz, jak się zachowujesz. Udowodniono również, że skupianie wzroku na jednym oku rozmówcy, przyczynia się do wprowadzenia go w komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli więc chcesz wywołać u kogoś poczucie bezpieczeństwa, patrz się mu w jedno oko.

Pewnie spotkałeś się również z tak zwanym taksowaniem wzrokiem, które oznacza wprowadzenie drugiej osoby w poczucie braku komfortu i wyprowadzenie go z rytmu wypowiedzi, to również sygnał dla prezentera, że nie jest mile widziany, może więc czuć niepokój. Przykładem może być zachowanie się obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, który mówiąc o swoim programie, zasługach, czynach, zapowiedziach - podnosi rękę prawą, ponad klatkę piersiową. Natomiast kiedy mówi o programie przeciwników, czy o innych partiach, podnosi lewą rękę na wysokości biodra. Oznacza to, że niewerbalnie pragnie zakomunikować, że jego zasługi są ważniejsze, a te przeciwnej partii pomniejsza gestem dłoni.

Pewnie spotkałeś się z wieloma sytuacjami kiedy naprawdę dobry mężczyzna przegrał rywalizację o kobietę z przysłowiowym wulgarnym facetem. Rozwiązanie jest proste. Ten wulgarny facet czuje się komfortowo w rozmowie z kobietami, jest pewny siebie, porusza się w odpowiedni sposób, siada zupełnie inaczej. Przyjrzyj się sobie: jak siedzisz, jak rozmawiasz, jak chodzisz, jak się ubierasz - a jak ubiera się ten typowy wulgarny facet? Tak zacznij dbać o swój wizerunek, nie tylko w formie ubrania, ale również zachowania.

Możemy więc wnioskować, że zarówno nasza mimika twarzy, sposób chodzenia czy siedzenia, ale również wszelkiego rodzaju gesty - powodują u człowieka odbiór niewerbalnych sygnałów. Można więc łatwo manipulować swoim wizerunkiem, manipulować ludźmi. Można również łatwo zyskać sympatię i wręcz przeciwnie. Dzięki zastosowaniu niewerbalnej komunikacji, języka ciała, mamy okazję kreować rzeczywistość, kreować siebie samego, powodować u innych zachwianie pewności siebie, czy zachwianie poczucia komfortu, bezpieczeństwa, możemy wprowadzić drugą osobę w stan niepewności. Wszystko zależy od nas, czy chcemy być lubiani, czy chcemy być uznawani za osoby neutralne, czy może za przywódców, a może za osoby tworzące harmonię między ludźmi? Wybierz swój wizerunek i zacznij go kreować. Pamiętaj, że aż 80 procent tego jak nas ocenią, wynika z tego jak prezentujemy swoją mowę niewerbalną, gesty, mimikę, sposób chodzenia, siedzenia. Efekty należą do Ciebie. Zacznij korzystać z gotowej wiedzy. Działaj już teraz, a efekty same się pojawią.Podobne:
Miłość nieszczęśliwa oraz fatalna w literaturze

Nieszczęśliwa miłość w literaturzeChciałbym przedstawić kilka przypadków osób, które się nieszczęśliwie zakochały lub ich miłość

Sprzedać samochód do skupu aut, czy poprzez komis?

Samochody w skupie aut używanychJak opłacalnie sprzedać samochód? Sprzedaż samochodu zawsze jest dużym przeżyciem i czymś do czego każdy p